Karula.ee veebileht on avatud

Karula.ee veebileht ja Jaan Lattiku teemaveeb on loodud eesmärgiga pakkuda Karula piirkonna külastajale ennekõike Lüllemäe raamatukogus asuva virtuaalse Teejuhi ja avalikult veebi kaudu ajakohast ja sisukat informatsiooni Karula piirkonna ning piirkonnast pärit suurmehe Jaan Lattiku kohta. Sümboolselt avame lehe Eesti Vabariigi 102. sünnipäevaks.
Loe lisaks

Küberturvalisusest

20.novembril kutsuti üle Eesti olema inimesi  „ IT-vaatlik!“ Selle raames olid kõik huvilised, eriti eakamad oodatud Eesti raamatukogudesse kübernõu küsima. Loe lisaks

Tegus õhtu Lüllemäe Põhikoolis

Eile õhtul toimus Lüllemäe Põhikoolis üks vahva isadepäevahõnguline pereõhtu ja Lüllemäe raamatukogul oli õnn sellesse ettevõtmisesse väike panus anda. Loe lisaks

Lüllemäe lastel tuli peale „Lugemisisu“.

„Lugemisisu“ käivitus pilootprojektina 2019. aasta alguses 26 Eesti raamatukogus, kuhu heategevusfond Aitan Lapsi kinkis erilise „Rampsu“ raamaturiiuli. Pilootprojektis osales 779 noort raamatuhuvilist.
Loe lisaks

Teejuhi infokiosk Lüllemäe raamatukogus

Jaan Lattiku 140. sünniaastapäevaks ja kingituseks  Eesti Vabariigi 100.sünniaastapäevaks valmis Lüllemäe raamatukogus Teejuhi projekti raames infokiosk „Teejuht“.

Loe lisaks

Raamat "Minu Karula Album"

Jaan Lattiku 140.sünniaastapäevaks EV100 raames valmis raamat "Minu Karula Album". Raamatu koostas Jaan Lattiku tekstide alusel Toivo Kotov. Raamatut küsi Lüllemäe raamatukogust.
Raamatu väljaandmist toetas Kodanikuühiskonna Sihtkapital. Loe lisaks

Täiskasvanute kunstiring

Kunstiringi hakkab juhendama Juris Freimanis. Toimub laupäeviti kl 9.00-12.00 Lüllemäe raamatukogus. Osavõtutasu on 5 eurot kord.

Vahendid võib võtta ise kaasa, kuid esialgu jäi kokkulepe, et ostame ühiselt. Sel korral alustame akrüülidega.
Palun anna oma osavõtust teada neljapäeva õhtuks vastates sellele kirjale, telefoni teel (7697292) või raamatukogus kohapeal.

Oodatud kõik huvilised alates 22.09 kl 9.00. Ole julge ja anna oma loovusele võimalus!

Loe lisaks

Väike Kunstikursus raamatukogus alustas

Eilsel päiksepaistelisel neljapäeval kogunesid kunstihuvilised lapsed esimest korda, et tutvuda kunstikursuse ringijuhendajaga. Tegemist on Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuse all toimuva huviringiga, mis toimub Lüllemäe raamatukogus. Ringi veab Juris Freimanis, kes on tegev ka Valka Laste Kunstikoolis. Jääme põnevusega ootama, mis aasta toob.

Loe lisaks

Lugemisprojekt Meie väike raamatukogu

Septembrist algas Eesti koolide 1. ja 2. klasse lastele suunatud rahvusvaheline lugemisprojekt Meie Väike Raamatukogu. Projekt kestab terve õppeaasta ja seda toetavad Loov Euroopa fond, Eesti Kultuuriministeerium ja Eesti Lastekirjanduse Keskus.

Loe lisaks

Tule nutikoolitusele!

Teisipäeval, 4.septembril kl 16.00 leiab Lüllemäe raamatukogus aset tasuta Nutiseadmete ABC koolitus algajatele ja vähekasutajatele.
Loe lisaks

Raamatute tagastuskast

Kui raamatukogu on suletud, saab raamatud ja ajakirjad tagastada tagastuskasti. Tagastuskast asub raamatukogu välisukse kõrval.


Loe lisaks

Lüllemäe raamatukogu infootsingutunnid koolis

Infokirjaoskus on kaasaegses ühiskonnas üks põhioskusi, mis aitab igapäevase eluga paremini toime tulla. Lüllemäe Põhikooli ja Lüllemäe raamatukogu koostöös on märtsikuus toimunud infootsingutunnid 4. kuni 7. klassile. Aprillis on ees ootamas tunnid 8. ja 9. klassile.
Loe lisaks

Külas lastekirjanik Heiki Vilep

Lüllemäe raamatukogu eestvedamisel toimus 19. märtsil emakeelepäeva ürituste raames Lüllemäe Põhikoolis 1.-6.klassi lastele kohtumine Heiki Vilepiga, et propageerida luuletuste lugemist ja väärtustamist.
Loe lisaks

Ettelugemine Eesti sünnipäevaks

Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu maaraamatukogude sektsioon tegi üleskutse kinkida veebruarikuus Eesti Vabariigile sünnipäevaks 100 tundi ettelugemist. 27. veebruari kella 12.00 seisuga oli ette loetud täpselt 9738 minutit ehk 162 ja pool tundi.
Loe lisaks

Edetabelid 2017

Selles postituses heidan valgust 2017.aasta laenutuste edetabelile.
Loe lisaks

Pilguheit aastasse 2017

Jaanuaris sai koostatud raamatukogu statistiline ja ka sõnaline aruanne. Teen siinkohal ülevaate möödunud aastast.
Loe lisaks

Koduteeninduse vajaduse väljaselgitamine

Elanikele, kes liikumispuude tõttu ei ole võimelised raamatukogu külastama, korraldab raamatukogu nende soovil tasuta koduteeninduse. Palun andke Lüllemäe raamatukogule Teile sobival viisil teada 05. veebruariks kui Teie ise, pereliige või tuttav sellist teenust vajab.

Kontakt:

e-post: lullemae@valgark.ee
tel : 76 97 292 või 56899911


Loe lisaks

TULE TÄIENDA OMA RAAMATURIIULIT!!!

Koostöös Valga Keskraamatukogu peaspetsialistiga oleme süsteemselt läbi vaadanud raamaturiiuleid ja selle käigus eemaldanud Lüllemäe raamatukogu kogust eksemplarid, mis on lagunenud või aegunud.

Loe lisaks

Sõnaränd

8.novembril kl 13.30 sõnaränd ehk 14. kirjanike tuur Lüllemäe Kultuurimajas
Loe lisaks