Teejuhi infokiosk Lüllemäe raamatukogus

Jaan Lattiku 140. sünniaastapäevaks ja kingituseks  Eesti Vabariigi 100.sünniaastapäevaks valmis Lüllemäe raamatukogus Teejuhi projekti raames infokiosk „Teejuht“.

„Teejuhi“ jutus juhatab Karjapoiss Jaan rändajale teed Mäkiste talu teeotsast kiriku juurde. Iga rändaja võib täna endale sobival ajal kohtuda Mäkiste-Lüllemäe lõigul nende koertega, kelle eest karjapoiss rändajata hoiatas – nimelt on endiste talude teeotsestes  infotahvlitega tähistatud püsiv Teejuhi rada, mida igaüks võib endale sobival ajal ja viisil läbida.

 Selleks, et rändaja saaks paremini teada kuhu ta on jõudnud ja mida Lüllemäel ning Karula piirkonnas veel võiks teha, on nüüd Lüllemäe raamatukogus teda ootamas Teejuhi interaktiivne seinakiosk. Puutetundlikul ekraanilt saab ülevaate Jaan Lattiku jäetud pärandist ning tänasest Karula piirkonnast.

Jaan Lattik oli mitmekülgne mees – kirjanik, poliitik, kirikumees, rändur. Infokioskit uurides saab igaüks aimu kui hea huumorisoonega sõnaseadja ta oli ning see inspireerib edaspidi lugema ka tema teoseid. Hetkel on lehe sisu nähtav ainult Lüllemäe raamatukogus.

Lattiku raamatud on vürtsitatud peene huumoriga ja tekstid kõnetavad ka tänapäeva inimest. Kuni aasta lõpuni on avatud raamatukogus temaatiline näitus. Lisaks leiab temaatilisest infonurgast Jaan Lattiku enda kätega puusse lõigatud nimetähed ning hea valiku tema kirjutatud teostest. Külastaja leiab eest ka piirkonnaga seotud infovoldikud.

Projekti elluviimist toetas EV100 raames Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Valga vald. Arendame kioski sisu veel edasi ning peagi on lehekülg leitav ka internetist aadressilt teejuhtjaan.ee.


Eelmine
Raamat "Minu Karula Album"
Järgmine
Vaadates tagasi - Jaan Lattik 140 tähistamisest Lüllemäel

Lisa kommentaar

Email again: