Vaadates tagasi - Jaan Lattik 140 tähistamisest Lüllemäel

Sündmust on kajastatud päris mitmes  väljaandes  ning seetõttu jagan selles postituses linke, kust saab sündmuse tähistamise kohta lugeda. Allpool minupoolsed tänusõnad kõigile osapooltele.
Lüllemäe Põhikooli kodulehel
Aktuaalne Kaamera alates 25 minutist
Lõuna-Eesti Postimees
LõunaLeht
LõunaLeht 2
Ruut FM Valgalase pooltund 17.10.2018
Valga valla koduleht
Uma Leht

Olles pisut hinge tõmmanud, vaatan heal meelel tagasi üleeilsesse päeva, mil tähistasime Lüllemäel EV100 raames Jaan Lattiku 140. sünniaastapäeva. Päeva õnnestumise nimel tegi tööd väga suur hulk inimesi ning siinkohal soovin neid kõiki tänada.

Eha Kotov, kes on igati panustanud juba alates sündmuse planeerimisest ja projektide kirjutamisest kuni lõpuni välja igast aspektist. Äitäh Toivo Kotovile, kes lahkelt jagas oma elujooksul kogutud põhjalike teadmisi Jaan Lattikust ning kes kujundas sündmusega seotud materjale.
Toivo sisulise töö ja Eha asjaajamiste tulemusena saame täna lugeda raamatut „Minu Karula Album“. Selle tandemi koostöös leiame Karjapoisi kivi juurest Piirikivi, et tuletada meelde piiride tähtsust.

Koostöös Toomas Pai´ga on raamatukogus kõigile avatud Teejuht Jaan Lattiku infokiosk ning see koostöö jätkub veelgi, et kioski sisu veel rändajale sisukamaks muuta.

Äitäh Enno Tanilasele ja Karula kogudusele. Tänan toetuse ja abi eest Valga Keskraamatukogu ja Endla Schasmin; Karula Muinsuskaitse Seltsi ja Vaike Puuderselli; Lüllemäe Kultuurimaja ja Ene Kaas. Lisaks veel abilised Maire Kannuluik, Margus Viks, Sirje Tann ning Maret Hannus, kes samuti tõttasid vajadusel appi midagi tooma, viima, üles panema ja ettevalmistama.

Äitäh „meie noortele“, kes osalesid joonistuskonkursil „Teejuhi koerad“ ning mille tulemusena said valmida endiste talude teeotsadesse püsivad infotahvlid koos sealsete koertega.

Väga suure töö tegi ära Jana Tiits koos oma suurepärase meeskonnaga Lüllemäe Põhikoolist. Äitäh põhjaliku, siira ja meeleoluka päeva teise poole korraldamise eest. Karula kirikus toimunud kontsert oli nii siiras ja liigutav. Lüllemäe Põhikoolis õpivad imelised lapsed ning neid juhendavad suurepärased õpetajad! Teejuhi mälestusjooks, -kõnd pani päevale meeleoluka lõpu, kus sügiseses suvesoojuses said kõik osalejad kulgeda mööda Karjapoisi õpetussõnu. Äitäh piirkonnapolitseinik Janar Koemets´ale, kes hoolitses jooksjate turvalisuse eest. Äitäh koolidele, kas panid välja oma teatemeeskonna.

Äitäh armsad külalised, kes leidsite aega tulla sel päeval Lüllemäele ning aitasite muuta selle päeva täisväärtuslikuks ja kordaläinuks. Äitäh head esinejad ja sõnavõtjad – Kalmer Sarv, Enno Tanilas, Marina Kaljurand, Rein Randver. Põim Kama, Marju Kõivupuu ja Paavo Annus. Olen tänulik Mäkiste talu pererahvale, et nad olid valmis külalisi vastu võtma. Head tervist kõigile jooksjatele ja kõndijatele.

Minul projektijuhina on olnud suur au sellise suurepärase meeskonnaga koos töötada ning tunda enda ümber igakülgset toetust. Loodan, et peagi saame taas koos midagi toredat korraldada.

Tänan toetuse eest Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupp, Haridus- ja teadusministeerium ning Valga Vald.

Heade soovidega Triinu Rätsepp.
Eelmine
Teejuhi infokiosk Lüllemäe raamatukogus
Järgmine
2018.a laenutuste TOP

Kommentaarid

  • FwmrWBSdL  •  9. november 2019
    eybOEurIC
  • OwRProDL  •  9. november 2019
    RxdXSaYGJUMeVDv

Lisa kommentaar

Email again: